دولت آلمان مأموریت ارتش در افغانستان را تمدید کرد | آلمان | DW


دولت آلمان در استدلال تمدید مأموریت ارتش این کشور در افغانستان اعلام کرد، از آنجا که آمریکا پیش از این تاریخ خروج از افغانستان را ۳۰ آوریل اعلام کرده بود، این زمان را نمی‌توان حفظ کرد، زیرا مذاکرات صلح میان طالبان و دولت این کشور به درازا کشیده است. از سوی دیگر خروج از افغانستان پیش از پایان مذاکرات صلح می‌تواند به تضعیف موقعیت دولت این کشور بینجامد.

اجرایی شدن این تصمیم کابینه دولت آلمان منوط به موافقت پارلمان، بوندستاگ، است.‌این مأموریت تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ به تصویب کابینه آلمان رسید.

مأموریت کنونی ارتش آلمان در ۳۱ مارس سال جاری به پایان می‌رسد. هم‌اکنون ۱۳۰۰ سرباز آلمانی در افغانستان مستقر هستند.

مأموریت ارتش آلمان ۲۰ سال پیش در پی سوءقصد تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ آغاز شد. گرهارد شرودر، صدراعظم وقت آلمان در ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۱ “همبستگی بدون محدودیت” کشورش را به جرج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا اعلام کرد و بدین گونه راه مشارکت نظامی آلمان در مبارزه با تروریسم و بازسازی افغانستان را هموار ساخت.

هزینه مالی این مشارکت نظامی آلمان در افغانستان تا پایان سال ۲۰۱۸ حدود ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو برآورد شده که از محل مالیات‌های شهروندان تأمین شده است.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی