شهاب حسینی: دوستم مجبورم کرد!


یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ – ۲۱ فوریه ۲۰۲۱
شهروند آنلاین :انتشار تصاویر حضور شهاب حسینی در صف واکسیناسیون کرونا، در حالی که او تا کنون مدافع تصمیم‌ها و سیاست‌های کرونایی کشور بوده، حواشی و جنجال‌های پردامنه‌ای به وجود آورده است. این بازیگر حالا به انتقاداتی که در این مورد شده است، پاسخ می‌دهد.

حواشی واکسن‌زدن شهاب حسینی ادامه دارد. این بازیگر که این روزها به دلیل انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی که او را در صف دریافت واکسن کرونا در آمریکا نشان می‌دهد، با سیل انتقادات و اعتراضات مخاطبان و کاربران فضای مجازی مواجه بوده، در گفت‌‎وگویی عنوان کرده که «بدون هیچ نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی» به این کار دست زده است. او که بعد از ساخت فیلم «نویسنده مرده است» بر اساس نمایشنامه‌ای از آرش عباسی و با حضور دو بازیگر آمریکایی این روزها مشغول ساخت فیلم «عمل نهایی» در آمریکاست، درباره حواشی روزهای اخیر توضیحاتی داده است.
صف واکسیناسیون
شهاب حسینی حضورش را در صف واکسیناسیون کرونا کاملا اتفاقی و به اصرار یکی از دوستانش عنوان می‌کند. او می‌گوید: «هیچ نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی برای زدن واکسن نبود و نداشتم. به اصرار یکی از دوستان که برای آغاز یک کار سینمایی همراهی‌ام می‌کرد، در صف واکسن مازاد ایستادیم تا شانس خود را امتحان کنیم. کل ماجرا همین بود. اتفاقی که برای هر کسی می‌تواند بیفتد.»
واکسن مازاد
برای مایی که واکسن کرونا هنوز رویایی تعبیرنشدنی و دور از دسترس جلوه می‌کند، شاید «صف واکسن مازاد» کمی تا قسمتی غیر قابل درک باشد. شهاب حسینی این قضیه را چنین توضیح می‌دهد: «در آمریکا برای مراکز سالمندان و سایر مراکز در اولویت، همیشه چیزی حدود 20درصد واکسن  اضافه در نظر گرفته می‌شود تا در صورت شکستگی یا اتفاقات غیرمترقبه، مشکلی برای جامعه هدف به وجود نیاید. پس از اتمام کار، مازاد را  بین مردم عادی توزیع و تزریق می‌کنند؛ یعنی چون این واکسن‌ها  بعد از خروج از دمای یخ‌زدگی قابل برگشت و استرداد نیستند، مازادش به مردم عادی تزریق می‌شود.»
ماسک حاشیه‌ساز
اما ماسک شهاب حسینی در آن عکس پرحاشیه حرف و بحث زیادی به وجود آورده بود. شهاب حسینی می‌گوید استفاده از آن ماسک هم اتفاقی بوده است: «از ماشین که پیاده شدم دیدم ماسک ندارم. تنها ماسک داخل ماشین این ماسک بود که قبل‌تر‌ها دوستم به من هدیه داده بود. بین زدن و نزدن آن تردید نکردم.»
آرزوی پایان مصیبت
شهاب حسینی می‌گوید «آرزوی قلبی‌ام این است که شرایط واکسیناسیون با بهترین واکسن موجود برای هموطنانم در ایران به وجود آید و مردم بیش از این دچار خسارت و مصیبت نشوند. مخصوصا حالا که وعده داده شده تا چند ماه دیگر شرایط واکسیناسیون عمومی در کشور به وجود می‌آید. از ته دل امیدوارم که این وعده تحقق یابد.»
استانداردهای دوگانه!
حالا با این اوصاف و با این توضیحات به نظر می‌رسد در روزهای آتی فتیله انتقاد از شهاب حسینی پایین کشیده خواهد شد. بازیگری که از سوی طیف وسیعی از کاربران معترض و منتقد شرایط موجود متهم است که برای حفظ جایگاهش قوانین و سیاست‌های حاکم بر ایران را توجیه می‌کند؛ اما با این حال، زمانی که پای نفع شخصی وسط می‌آید، تمام آن توجیهات فراموش شده و به حاشیه رانده می‌شوند. کاربران در این قضیه او را به یک مجری- بازیگر معروف دیگر تشبیه می‌کنند که بعد از حدود شش سال شعار درباره ایران و شکوه و قدرت و زیبایی و باحال بودنش، زمان تولد فرزندش به کانادا رفت تا مبادا فرزندش از مزایای پاسپورت کانادا بی‌نصیب بماند. در مورد شهاب حسینی هم منتقدان با تأکید بر این نکته که «واکسن‌زدن کار اشتباهی نیست» بر این موضوع تصریح می‌کنند «اما زمانی که یک سلبریتی از سیاست‌های مبنی بر محرومیت قاطبه مردم از چیزی طرفداری می‌کند؛ آن وقت استفاده شخص او از همان چیز مصداق بی‌صداقتی، دورویی، تناقض و غیراخلاقی می‌شود و صداقت شعارهای او را زیر سوال می‌برد»!

انتشار تصاویر حضور شهاب حسینی در صف واکسیناسیون البته طیف دیگری را نیز منتقد او کرده است: «گروهی که بر این باورند دریافت واکسن آمریکایی در حالی که سیاست حکومت درباره این موضوع روشن است، در حکم دهن‌کجی به قوانین و قواعد موجود است.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی