اعتراض به دخالت‌های امنیتی در روند درمانی بهنام محجوبی | ایران | DW


نگرانی از وضعیت سلامتی بهنام محجوبی، از دراویش گنابادی، باعث شده است که شماری از فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان نظام پزشکی ایران ارسال کنند.

۱۴۲ نفر از کنشگران مدنی و فعالان حقوق بشر این نامه را امضا کرده‌اند. این نامه از جمله امضای افرادی همچون جعفر پناهی، احمد منتظری، نرگس محمدی و عبدالفتاح سلطانی را بر خود دارد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

نامه خطاب به مصطفی معین، رئيس شورای عالی نظام پزشکی و همچنین خطاب به محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی نوشته شده است.

امضاکنندگان این نامه از مسئولان نظام پزشکی ایران درخواست کرده‌اند که مانع از دخالت‌های امنیتی در روند پزشکی بهنام محجوبی شوند.

پس از آنکه وضعیت سلامتی بهنام محجوبی در زندان اوین به خطر افتاد، مسئولان او را به بیمارستان لقمان منتقل کردند.

در این نامه آمده است: «همان‌گونه که احتمالا در اخبار خوانده‌اید، درویش گنابادی و زندانی سیاسی بهنام محجوبی به دلیل آنچه که مسمومیت دارویی خوانده شده، مدتی است که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لقمان در وضعیتی نامشخص بستری شده است.»

امضاکنندگان این نامه به موانع ایجاد شده از سوی مقامات قضایی ایران برای دسترسی پزشکان مورد اعتماد خانواده این زندانی سیاسی به پرونده پزشکی او اشاره کرده و به برخوردهای امنیتی با روند درمانی او اعتراض کرده‌اند.

این فعالان مدنی گفته‌اند که تصمیم‌گیری درباره روند درمانی بهنام محجوبی حق خانواده او است و از این منظر باید پزشکان مورد اعتماد آن‌ها به پرونده پزشکی این زندانی سیاسی دسترسی داشته باشند.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی