استولتنبرگ: اعضای ناتو تصمیمی درباره نیروهایشان در افغانستان نگرفته‌اند


ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو،

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در سخنانی گفته است که وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان در خصوص اینکه آیا نیروهای ناتو از افغانستان خارج شوند یا چه زمانی خارج شوند، تصمیمی نگرفتند. همزمان فرمانده آمریکا در منطقه خاورمیانه می گوید طالبان مسئول خشونت های شدید در این کشور است.

آقای استولتنبرگ پس از شرکت در نشستی مجازی با شرکت وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان گفت: “در این مقطع هیچگونه تصمیم نهایی درخصوص آینده حضور نیروهایمان (در افغانستان) نگرفته‌ایم. “

دبیر کل ناتو در سخنان خود با اشاره به نزدیکی اول ماه مه، مهلت مشخصی که در توافق دوحه، برای خروج سربازان تعیین شده گفت: “با نزدیک شدن تاریخ مهلت اول ماه مه، و در طول چند هفته آتی اعضا و متحدان ناتو با یکدیگر از نزدیک رایزنی و هماهنگی می‌کنند.”

دبیر کل ناتو همچنین در گفتگویی با لیز دوست، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که خشونت‌ها در افغانستان اخیراً به‌جای این که کاهش پیدا کنند، افزایش یافته است و هیچ پیشرفتی هم در روند صلح این کشور به میان نیامده است.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی