هشدار آمریکا و اروپا به ایران در مورد ″پیامدهای شدید″ نقض برجام | ایران | DW


آلمان، فرانسه،‌ بریتانیا و آمریکا در بیانیه‌ای به ایران هشدار داده‌اند که بیش از این تعهدات خود در توافق اتمی (برجام) را نقض نکند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیران خارجه این چهار کشور روز پنج‌شنبه ۳۰ بهمن (۱۸ فوریه) پس از مذاکراتی گسترده، در بیانیه ای اعلام کردند، جمهوری اسلامی ایران باید به مفاد توافق اتمی منعقد در سال ۲۰۱۵ “بدون قید و شرط” پایبند بماند.

چهار قدرت غربی تصمیم ایران مبنی بر محدود کردن دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به تأسیسات اتمی ایران را “خطرناک” خوانده و با اشاره به اقدامات اخیر ایران، از جمله تولید اورانیوم فلزی و غنی‌سازی بالای ۲۰درصد اعلام کردند، تعلیق پروتکل الحاقی ممکن است “پیامدهایی شدید” داشته باشد.

این مذاکرات در نشستی با حضور هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان و وزاری خارجه بریتانیا و فرانسه در پاریس و حضور ویدئویی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا انجام شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بلینکن گفت، همان طور که جو بایدن، رئیس‌جمهور جدید آمریکا پیشنهاد کرده در صورتی که ایران بار دیگر به پایبندی کامل به تعهدات برجامی بازگردد آمریکا نیز چنین خواهد کرد.

آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور پیشین این کشور به صورت یک‌طرفه از برجام بیرون رفته بود.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی