رئیس دفتر روحانی: عاملان توهین به رئیس جمهور شناسایی شدند | ایران | DW


رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا از شناسایی عاملان توهین به رئیس جمهور خبر داد. در راهپیمایی سالگرد ۲۲ بهمن در اصفهان چند موتورسوار شعار “مرگ بر روحانی” سر داده بودند.

محمود واعظی ضمن تشکر و قدردانی از برخورد خوب قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، استاندار و مسئولان استانی اصفهان گفت، طبق اطلاعاتی که دریافت کرده، این عوامل شناسایی شده‌اند.

پیشتر دادستانی اصفهان دستور پیگیری و برخورد با عاملان این موضوع را داده بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رئیس رفتر ریاست جمهوری درباره موضوع توهین به روحانی گفته است: «این موضوع بحث رئیس جمهور نیست بلکه نهاد ریاست جمهوری مطرح است. ۲۴ میلیون نفر به رئیس جمهوری رأی دادند و اگر قرار باشد ۲۰ نفر به خودشان اجازه دهند که هر کاری دلشان بخواهد بکنند، عملاً بقیه نهادها، ارگانها و مجموعه‌ای که باید کشور را اداره کند را تضعیف می‌کنند.»

محمود واعظی (راست) در کنار حسن روحانی

محمود واعظی (راست) در کنار حسن روحانی

واعظی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه گفت: «آیا درست است طرفداران یک کاندیدا به کاندیدای دیگر فحش دهند و برای او تقاضای مرگ کنند؟»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تقریبا تمامی طیف‌های سیاسی سر دادن شعار “مرگ بر روحانی” را محکوم کردند اما این محکومیت از سوی جریان تندرو با اما و اگر همراه بود.

روزنامه کیهان در سرمقاله‌اش  شعارها علیه حسن روحانی در اصفهان را “امری مذموم و محکوم” دانست، اما طیف حامی دولت را متهم کرد که “پس از آن، یک بازی روانی – رسانه‌ای برای تبدیل آن به متن و به فراموشی سپردن اصل را کلید زد” و این “اصل” به نظر نویسنده این سرمقاله “ناکارآمدی دولت” است.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی