بایدن در مورد پرونده ایران با اسراییل چطور کنار خواهد آمد؟


هم زمان با اعلام برنامه سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران در روز شنبه آینده، دولت آمریکا  خواهان همکاری کامل تهران با آژانس شده است.

مقامات ایرانی اخیرا اعلام کرده اند که به زودی به اقدامات داوطلبانه خود از جمله بازدید سرزده بازرسان آژانس از تاسیسات هسته‌ای این کشور پایان خواهند داد.

روز گذشته دولت المان اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در گفتگویی تلفنی با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، از ادامه عدول جمهوری اسلامی از تعهدات هسته‌ایش ابراز نگرانی کرده. این در حالیست که حسن روحانی در تازه ترین اظهارات خود اجرای مجدد تعهدات ایران را مشروط به اقدام همزمان و متقابل آمریکا در لغو تحریم ها دانسته.

در چشم‌انداز بامدادی ‌پنجشنبه ۳۰ بهمن ١٣٩٩ (۱۸ فوریه ٢٠٢١) در این مورد گفتگویی داشتیم با فرهاد رضایی، مدرس روابط بین الملل در دانشگاه یورک در تورنتو.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی