مقام پزشکی ایران: کرونای جهش‌یافته در خوزستان گسترش یافته است | ایران | DW


دکتر شکرالله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، گفته است که آزمایش‌های انجام گرفته بر شماری از بیماران شهرستان شادگان در دو هفته گذشته، نشان داده که نوع جهش‌یافته (انگیسی) ویروس کرونا به برخی از بیماران سرایت کرده است.

به گفته خبرگزاری مهر، به نقل از رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، ویروس یادشده به سرعت در شهرستان شادگان انتشار یافته و نمونه‌هایی از آن در “شهرهای آبادان و خرمشهر نیز مشاهده شده است که اگر شیوع بیشتری پیدا کند، شرایط بسیار پیچیده و دشوارتر از موج‌های قبلی کرونا خواهد بود”.

هشدار کرونایی روحانی؛ قرمز شدن چند شهر، خطر آغاز موج چهارم

دکتر سلمان‌زاده با اشاره به “سرعت سرایت و بیماری‌زایی” این ویروس از مردم خواسته است که “استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در میهمانی‌ها، تجمعات و اماکن پرتردد پرهیز کنند زیرا سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر از نمونه قبلی کرونا است”.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

گسترش کرونا در ایران

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته ۸۰۴۲ بیمار جدید در کشور شناسایی شده‌اند.

بنا به گزارش روزانه سیماسادات لاری، که بعد از ظهر چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹، ارائه شد، مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۶ نفر رسیده است.

به گفته خانم لاری در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۱۸۴ نفر رسیده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ۳ هزار و ۶۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته خانم لاری، شهرهای بزرگ استان خوزستان مانند آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی