توفان زمستانی ۱۵۰ میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار داد، تگزاس یخ زد


صدها پرواز در چند روز گذشته به علت بدی هوا و یخ‌زدگی سطح باند فرودگاه‌ها لغو شده است

توضیح تصویر،

صدها پرواز در چند روز گذشته به علت بدی هوا و یخ‌زدگی سطح باند فرودگاه‌ها لغو شده است

با ادامه بارش برف و یخ و برودت کم سابقه در اکثر نقاط آمریکا، ایالت‌های جنوبی این کشور چون تگزاس با وضعیت فوق‌العاده روبرو شده‌اند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ فوریه، با تایید اعلام وضعیت فوق‌العاده در تگزاس به دولت این ایالت اجازه داد برای مقابله با پیامدهای سرمای بی‌سابقه از جمله خاموشی و قطع برق در نقاط مختلف این ایالت بزرگ از بودجه و امکانات فدرال استفاده کنند.

سازمان ملی هواشناسی آمریکا (ان‌دبلیو‌اس) با صدور هشدارهای مختلف به ۱۵۰ میلیون نفر از ساکنان توصیه کرده که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و آماده سپری کردن اوضاع در شرایط سخت زمستانی و بی‌برقی احتمالی تدارک ببینند.

اگرچه برف و سرمای سخت زمستانی در ایالت‌های شمال‌مرکزی و شمال‌شرقی آمریکا امری معمول محسوب می‌شود اما این جبهه جدید سرما ایالت‌های غربی چون واشنگتن و کالیفرنیا و در اتفاقی کم‌سابقه اکثر ایالت‌های جنوبی چون تگزاس، کنتاکی، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، اورگان و اوکلاهاما را سفیدپوش کرده است.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی